Olcsóbb szállodai szobát szeretne? – íme a módszerek, amikkel faraghat az útiköltségen

Olcsóbb szállodai szobát szeretne? – íme a módszerek, amikkel faraghat az útiköltségen

Jó fekvésű, kényelmes, de nem drága – ez az, amit egy szállodai szobától elvárunk. A tömegturizmus miatt ma már nemcsak nyáron, hanem az őszi városlátogatások időszakában is egyre nehezebb megfizethető áron megfelelő szállodai szobához jutni. Ebben segítenek az alábbi tanácsok.

Business hotelbe hétvégén

Különösen a nagyvárosokban üzemelnek olyan négy-ötcsillagos szállodák, amelyeket kifejezetten az üzletemberek igényeihez igazodva alakítottak ki. A business utak sajátossága azonban az, hogy az üzletemberek általában a hétvégére hazatérnek a családjukhoz, és ilyenkor ezek a szállodák – amit például a londoni árak is jól szemléltetnek – jelentős árcsökkentéssel kínálják a szálláshelyeket.

Kérjünk sarokszobát

Persze a szállodák kialakításától is függ a szobák mérete, de általában igaz, hogy a sarokszoba általában tágasabb, mint a többi. Ezért is érdemes előre tájékozódni, hiszen ahol így van, ott ugyanazért a pénzért nagyobb lakrészt kaphatunk.

Jelentkezzünk be a nap végén

Ez persze nem minden kockázat nélküli, de ha megtehetjük, tényleg érdemes a nap végén bejelentkezni a szállodába, mert ilyenkor – különösen a holtszezonban – a legtöbb hotelben komolyabb árengedményt kaphatunk.

Foglaláskor hívjuk a szállodát

Komoly dilemma, hogy a nagy internetes szállásfoglaló portálokon, vagy közvetlenül a szállodában foglalva kaphatunk jobb árat. A leggyakoribb, hogy a szállodák – különösen, ha szembesítjük őket a foglalási portálok áraival – jobb árat, esetleg jobb kondíciókat – például ingyen reggelit – adnak, hiszen még így is jobban járnak, ha megspórolják a globális foglalási rendszereknek fizetett jutalékot. Más kérdés, hogy vannak olyan szállodaláncok, amelyek az árszínvonal fenntartása okán kötik az ebet a karóhoz, és ilyenkor maga a személyzet is azt javasolja, hogy akár a hotel lobbyjában ülve, magunk foglaljuk le a szobát az interneten, a nagy foglalási oldalak olcsóbb tarifáján.

Foglaljunk az utolsó napokban

Ha nem a főszezonról van szó, jobban járhatunk, ha az utolsó pillanatokban foglalunk, hiszen egy-két nappal az érkezés előtt bőven akadhatnak olyan szobák, amiket nem sikerült eladni, vagy aminek a foglalását lemondták.

Csatlakozzunk hűségprogramhoz

Minden magára valamit is adó szállodalánc a törzsvendégeinek különféle kedvezményeket, bónuszokat ígérő hűségprogramokkal próbálja növelni a vendégkörét. Így nem véletlen, ha a legtöbb jó ajánlatra akkor számíthatunk, ha a számunkra kedvelt szállodaláncokban már az első eltöltött éjszaka után csatlakozunk a hűségprogramhoz, amelynek ajánlatai – például arról, hogy melyik hotelekben számíthatunk brutális kedvezményekre – ezután e-mailben érkeznek az elektronikus postaládánkba.

Mindig ugyanazon a honlapon foglaljunk

Az alap persze természetesen az, hogy mindig érdemes összehasonlítani az online foglalási rendszerek és a kiválasztott szálloda internetes árait. Ugyanakkor ha már az online rendszerekre bízzuk a kiválasztást, érdemes ezek közül egyet preferálni, mert az online foglalási rendszerek is különféle kedvezményekben részesítik a hozzájuk lojális felhasználókat. Nem véletlen, hogy ha ezek közül valamelyiken megadjuk az adatainkat, a későbbiekben innen is érkeznek majd a különféle akciós, vagy az úgymond titkos ajánlatok.

Iratkozzunk fel a hírlevelekre

Ha valamelyik szálloda törzsutas programjában regisztráljuk magunkat, vagy valamelyik foglalási rendszerre bejelentkezünk, általában már számíthatunk az onnan érkező ajánlatokat tartalmazó hírlevelekre. De ha sokat utazunk, emellett is érdemes feliratkozni azokra az utazáshoz kapcsolódó hírlevelekre, ahonnan a számunkra érdekes akciókról értesülhetünk.

Figyeljük az ármozgásokat

A jó ajánlatok kihasználását sokszor megkönnyíti, ha nem tudjuk pontosan, hogy hova szeretnénk utazni. Ebben az esetben ugyanis a legkönnyebb a dolgunk: csak azt kell megnézni, hogy a repjegy és szállodaárat tekintve melyik útirányba, városokba juthatunk el a legolcsóbban. Mindez azzal az előnnyel is együtt jár, hogy miközben az alacsony árak előnyét élvezzük, olyan új országokat, városokat és tájakat is felfedezhetünk, amelyekre korábban nem is gondoltunk.

Telepítsünk applikációkat

A gyorsaság mindig fontos a jó árak elérésében, ezért nem árt, ha okos telefonunkra az internetes szobafoglalással foglalkozó oldalak applikációt is feltelepítjük. Ezeken keresztül is sok akcióra lecsaphatunk.

Foglaljunk új hotelben

Bármerre is járunk, érdemes megnézni, merre találhatunk olyan szállodát, amit nemrégiben nyitottak meg. Ezzel két legyet üthetünk egy csapásra: miközben a friss, tiszta szobák előnyeit élvezhetjük, arra is jó eséllyel számíthatunk, hogy a nyitási akciókat, kedvezményeket kihasználva rendkívül jó áron jutunk szálláshoz.

Mindig foglaljunk másként, mint a többség

Ha tehetjük és nincs kötöttségünk, minden tekintetben érdemes a tömeggel ellentétesen tervezni. Mert nagyon komoly pénzeket spórolhatunk meg akkor, ha nyáron nem a dugig telt tengerpartra, hanem valamelyik kevésbé felkapott városba, vagy éppen a hegyekbe indulunk, miközben mondjuk Thaiföldre nem a csúcsszezonnak számító télen, hanem az időjárás miatt kevésbé preferált – ha Thaiföld kapcsán lehet ilyet egyáltalán mondani – évszakban, nyáron indulunk útnak, amikor egyértelműen olcsóbbak az árak. És ha a gyerek iskolája nem kötelez arra, hogy a nyári őrületben égessük el a pénzünket, a közeli tengerpartokra is július közepe előtt, vagy szeptember közepe után foglalunk szállást. Ha így teszünk, biztosak lehetünk abban, hogy kevesebb embert kell kerülgetnünk, jobb kiszolgálásban lesz részünk, és ami a lényeg, lényegesen olcsóbban pihenhetünk, mint a csúcsidőszakban.

Boruzs Álmos

Forrás