Több mint 2,4 milliárdos fejlesztés a lenti termálfürdőben

Több mint 2,4 milliárdos fejlesztés a lenti termálfürdőben

A lenti termálfürdőben több mint 2,4 milliárd forintos beruházást hajtanak végre, ennek során felújítják a fedett fürdőt, a főbejáratot és az éttermet, valamint a tízszeresére bővítik a gyógyászati kapacitást.

A Lenti Termálfürdő és Szent György Energiapark egészségturisztikai fejlesztéséről tartott online sajtótájékoztatón Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese elmondta: a fejlesztéssel komoly esély van arra, hogy az eddiginél is több külföldi vendéget fogadjon Lenti és térsége. A turisztikai szakember kifejtette: a koronavírus-járvány után, a most induló fejlesztések Lentit is a néhány év alatt a 2018-19-es szintre visszaálló turisztikai ágazat nyertesei közé emelhetik. Ezt segíti az is, hogy a kormány az idén 24 térségbeli magánszálláshely felújítására 82 millió forint támogatást biztosított abból a keretből, amelyből összesen 42 milliárd forintot nyújtott 14 ezer hazai magánszálláshely felújítására.

Könnyid László kiemelte, hogy 2020 első 11 hónapjában 20 ezer vendég szállt meg Lentiben, ahol 57 ezer vendégéjszakát töltöttek, túlnyomó többségükben hazaiak és a nyári hónapokban. A turisták – a magyarok mellett – legtöbben Ausztriából, Csehországból, Németországból, Szlovéniából és Lengyelországból keresik fel Lentit, ahol a vendégszám növelésére ugyancsak hatással lehet a nemrég a turisztikai ügynökség vagyonkezelésébe került sármelléki repülőtér fejlesztése.

Horváth László, a település polgármestere (Fidesz-KDNP) úgy vélekedett, jelentős mértékben emelkedik majd a gyógykezelésekre érkezők száma a 9,5 hektáron elterülő, 14 medencével rendelkező gyógyfürdőben és energiaparkban. Elmondása szerint az elmúlt évben a fürdő melletti, 94 szobás, négycsillagos hotel csaknem 75 százalékos kihasználtsággal működött, vagyis 24 ezer vendégéjszakát töltöttek el ott az érkezők, a fürdő pedig 352 ezer vendéget fogadott, 60 százalékban külföldieket.

Kárpáti Zoltán, a Lenti Gyógyfürdő Kft. ügyvezető igazgatója a beruházás részletei között említette, hogy a gyógyászati részleg jelenlegi 114 négyzetméteres területét a tízszeresére bővítik, és az oxigénterápia mellett szén-dioxid-szobát, iszapfürdőt, antigravitációs kezelőt és krioszaunát is kialakítanak. Az igazgató az MTI kérdésére hozzátette: a beruházástól azt remélik, hogy a gyógycentrum látogatóinak száma megtizszereződik, a szálláshelyeken pedig 50 százalékkal is megnövekedhet az átlagos tartózkodási idő. (MTI)

Forrás