Görög amfiteátrum a vízre épült színházban Szarvason

Görög amfiteátrum a vízre épült színházban Szarvason

Miközben a nyár és a víz párosítása alapesetben a fürdés szinonimája, van egy hely az országban, ahol mindez a kultúrához kötődik: a Szarvason megálmodott Szarvasi Vízi Színház egy olyan vízre épített színpad, amelynek nézőtere az ókori görög amfiteátrumok mintájára garantál egyedi látványt a színházi élmények mellé.

 

Ma már a régió legnagyobb és leghosszabban nyitva tartó szabadtéri színházaként működik a szarvasi  városvezetés ötlete alapján 2011-ben létrejött Szarvasi Vízi Színház. Amely külsőleg egy stilizált várkastélyra hasonlít, miközben a két bástyája által körbe ölelt nézőtér egy igazi amfiteátrum élményét varázsolja a Holt-Körös partjára. A víz felett, cölöpökre épített nyári színjátszóhely fenntartója az eredeti koncepció szerint a Békéscsabai Jókai Színház volt, de az idők múltával a Győri Balett, a Szegedi Nemzeti Színház, a Turay Ida Színház társulata mellett egyfajta összművészeti játszóteret biztosítva a hazai és a Kárpát-medencei színjátszásnak, számtalan más művészeti produkciót is köszönthettek-köszönthetnek a nyári teátrum nézői.

Fotó: Szarvasi Vízi Színház/facebook.com

Miközben az induláskor sokan nem hittek a koncepció létjogosultságában, a páratlan atmoszférájú, közel ezer ember befogadására alkalmas Szarvasi Vízi Színházba már csak azért is érdemes ellátogatni, mert mára, a kis vidéki színház státusából Magyarország vezető nyári színházai közé nőtte ki magát. Amihez az is hozzájárul, hogy nem csak az ország egyik leglátványosabb, de egyben a legtöbb előadást kínáló szabadtéri színházaként működik. A Szarvasi Vízi Színházba – ahová mindenképp érdemes előre megvenni a jegyet -, az utazók körében oly kedvelt, festői szépségű Holt-Köröshöz vezető 44-es főút Szarvasra bevezető szakaszától néhány száz méterre találhatunk rá, amiért nemcsak a fővárosból, hanem az ország más tájairól is könnyen megközelíthető.

Kocsis Erika

Címlapfotó: wikipedia.org

Forrás